Fitness Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny:
Ćwiczenia na bóle grzbietu
2009-07-02  
wielkość czcionki: A A A

   


Maniac Gym
    Joanna Zapolska jest doktorem nauk o kulturze fizycznej o specjalności fitness a także trenerem w fitness klubie Maniac Gym, wielokrotną Mistrzynią Polski w gimnastyce sportowej, Wicemistrzynią Świata w fitness i autorką programów telewizyjnych propagujących zdrowy styl życia.  Ból kręgosłupa jest jedną z najczęściej występujących dolegliwości nękających większość społeczeństwa. Przyczyny bólu mogą wynikać z uszkodzenia lub zaburzenia funkcjonowania układu kostnego, nerwowego, naczyniowego, mięśniowego i innych struktur tworzących kręgosłup. Głównie przyczynia się do tego nadwaga, otyłość i siedzący tryb życia.

  Wytrzymałość i stabilność kręgosłupa jest ściśle uzależniona od mięśni i więzadeł stanowiących stabilizację kręgosłupa. Osłabienie mięśni prowadzi do przeciążenia więzadeł i nieprawidłowego obciążania krążków międzykręgowych. Może to rozpocząć cały proces zmian utrwalenia wad postawy i choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.

  Współczesny człowiek coraz rzadziej stosuje systematyczną aktywność fizyczną, co wpływa negatywnie na stan naszego kręgosłupa. Ćwiczenia fizyczne, którą są najprostszym sposobem utrzymania kręgosłupa w dobrej "kondycji" można podzielić na ćwiczenia oporowe czyli siłowe oraz ćwiczenia rozciągające. Ćwiczenia oporowe najłatwiej wykonywać wraz z instruktorem w fitness klubie lub rehabilitantem na specjalistycznych urządzeniach. Natomiast do wykonywania ćwiczeń rozciągających możemy użyć przyborów takich jak piłka. Możemy również je wykonać bez użycia akcesoriów.aut. Joanna Zapolska
www.zapolska.pl
www.maniacgym.plZ postawy rozkrocznej.
Z postawy rozkrocznej.
Z klęku podpartego.
Siad na piłce.
Z leżenia tyłem na piłce.
 
Share